Radek Tomášek

  
• Aktuality
• Simply The Four
• Radek a Radek
• Fotogalerie
• Z tisku
• Okénko pro hosty
• Texty
• Hudební životopis
• Éra Rangers
• Listárna
• Pro pořadatele

 
Radek Tomášek a Simply The Four

Když Radek Tomášek vystupuje s celou kapelou, pak je to skupina Simply The Four, složená ze samých ostřílených profesionálů: (zleva) František Václav Zikmund - kytara, zpěv, Luděk Koutný - foukací harmonika, kytara, zpěv, Richard Bardon - bicí, Richard Tomíček - baskytara.

K prvním úspěchům kapely patřila platinová Česká dvanáctka, kterou posluchači Radiožurnálu v r. 2004 odměnili jejich novou nahrávku Radkova hitu Žádná jiná. Kapela si svou televizní premiéru úspěšně odbyla jako host Country Show Ivana Mládka, která se natáčela 14. dubna v Písku a vysílala se 12. května 2005 na Nově. Na programu byla opět klasika - Žádná jiná.

Pro výbor Radkových písniček "To nejlepší 1974-2016" na 2CD "Dům na nároží", které vyšlo u Supraphonu koncem roku 2016, nahrála skupina osm písniček, mj. Kovboj a lady, El Matador, Poslední ráno starého muže.

Poslechněte si několik ukázek z repertoáru:

Honky Tonk Moon

The Fastest Harp in the South

Chattahoochee

I Hear You Knockin´

Proud Mary

Tulsa Time


Radek Tomášek se svou skupinou připravuje od roku 2007 pravidelně před Vánocemi vystoupení na prknech divadla Semafor, které je jeho dlouholetou srdeční záležitostí. Fotka je z předvánočního koncertu v r. 2007, na němž za bicí "pohostinsky" usedl Radek ml.

nahoru

"Je Simply The Four vaší poslední skupinou, či plánujete ještě nějaké obměny?" zeptala se Jarmila Moosová v rozhovoru pro Pozitivní noviny v červnu 2007. A Radek odpověděl: "To člověk nikdy neví. Tato parta – musím to zaťukat – nám všem chutná. Jsou to kluci, kteří jsou spolu rádi, znají se, jsou všichni dobří muzikanti a hlavně znají svoji cenu, takže se mi s nimi hraje hrozně hezky, a jim se mnou také, jak mi řekli. A není to proto, že by jim z toho koukal kšeft, protože dneska je vystoupení s kapelou o hodně dražší a pokud člověk není vyloženě „televizní ksicht“, tak si ho pořadatelé málokdy dovolí pozvat. Je to handicap – lidi chodí na toho, koho vidí dennodenně v kuchyni. Je to sice paradox, že s kapelou, kterou považuji za nejlepší, co jsem kdy měl, hrajeme málokdy, ale o to víc nás to těší a mám pocit, že když pánbůh dá, ještě spolu něco vyvedeme."

Na obou fotkách je kapela na festiválku Habřinka v Libchavách 16. června 2007 (autorem snímků je Roman Florian z Náchoda). Radek a Simply The Four byli ohodnoceni jako nejlepší kapela a pořadatel Luďa Vinzens je pozval, aby za rok přijeli zase.

nahoru

Simply The Four na benefici Radka Tomáška k 60. narozeninám v Divadle u Hasičů 21. listopadu 2006.

nahoru

Celá kapela si v pátek 6. října 2006 zahrála na velmi interesantní akci - na slavnostech vína a burčáku na Mírovém náměstí v Ústí n. Labem

nahoru

Fotka z vystoupení Simply The Four v bavorském Wendelsteinu v červnu 2004 - poslali ji němečtí fandové skupiny Johanna a Dieter.

nahoru

Členové Simply The Four

Některé zajímavé informace o kapele najdete i v rubrice Z tisku.


Luděk Koutný

Původním povoláním strojní inženýr, studoval na ČVUT, má tedy stejnou fakultu jako Radek, měli dokonce i stejného matikáře, ovšem s rozdílem téměř dvaceti let. Pár let po revoluci se jako úpravce dialogů začal věnovat televiznímu dabingu, pracoval na seriálech Columbo, Místo činu, Diagnóza vražda a mnoha dalších. Současně hrál s různými country kapelami a u skupiny Zelenáči hostuje dodnes. Působí i jako studiový hráč, natáčel desky s opravdu pestrou paletou českých, i zahraničních zpěváků – jak říká: "Od Karla Gotta až po Spejbla s Hurvínkem". Sám natočil tři sólová alba filmových a vánočních melodií. S Radkem Tomáškem začal spolupracovat v r. 1999.


František Václav Zikmund

Vlastně se správně jmenuje Václav. Jméno František si dal sám, protože se mu víc líbí. Všichni kolem něho to už po léta respektují a oslovují ho "Františku". Na country scéně se objevil v roce 1991 v řadách votické skupiny Desert Band. V r. 1995 začal spolupracovat se zpěvačkou Milenou Soukupovou nejprve jako kytarista ve skupině Pony Express, později také v jejím komornějším projektu Hawaj Melody. Od roku 1998 vystupuje v zahraničí s jindřichohradeckou skupinou Buffalo Skinners. Od roku 2002, coby člen skupiny Simply The Four, doprovází Radka Tomáška.


Richard Tomíček

Tento skvělý basista je srdcem rocker a jeho pětistrunka je slyšet v řadě dalších kapel. V "civilu" spolupracuje s Luďkem Koutným v dabingovém studiu.


Richard Bardon

Richard usedl za baterii bicích v Radkově doprovodné skupině už před nějakými pětadvaceti lety a odbubnoval tu pěknou řádku sezón. Po roce 1989 se chopil možnosti podnikat a bicí mu zůstaly jako koníček. Svou oddanost muzice prokázal při natáčení televizních Dobrot Petra Novotného: Nedal si vymluvit, že Radka doprovodí v písničce Zpíval jen rokenrol, nic víc, i když byl teprve pár dnů po operaci.

nahoru

Od konce dubna 2008 je v prodeji dvojcédéčko z vrcholného období Rangers, živý záznam koncertu v Hradci Králové z r. 1971 s bonusy z koncertu v divadle E. F. Buriana z r. 1970 (vydal Supraphon) - Radek tu zpívá 500 mil.


Design: ViSt