Radek Tomášek

  
• Aktuality
• Simply The Four
• Radek a Radek
• Fotogalerie
• Z tisku
• Okénko pro hosty
• Texty
• Hudební životopis
• Éra Rangers
• Listárna
• Pro pořadatele

 

Pošta pro Radka Tomáška

posta@radektomasek.cz

Máte připomínky ke stránkám, nápady na vylepšení a rozšíření témat, dotazy nebo vzkazy pro Radka? Posílejte nám je - podle možností Vám na dotazy odpovíme a k připomínkám přihlédneme při dalších úpravách.

Chcete dostávat pozvánky na všechna vystoupení Radka Tomáška? Pošlete svůj mail nebo číslo mobilu na adresu

posta@radektomasek.cz

Vybráno z pošty:

27. listopadu 2011 - poděkování

Děkuji za krásná vystoupení p. R. Tomáškovi a F.V. Zikmundovi v Domově seniorů Budíškovice a v Obci Třebětice 5. listopadu 2011. Bylo jistě náročné zvládnout dva koncerty během jednoho dne. Písničky mají úžasnou atmosféru, pohladí a potěší, připomenou pomíjivost i krásu života. Těším se zase někdy na viděnou.... Jarča Zámečníková


nahoru
26. října 2009 - díky za Velvary!

Říká se, že dříví do lesa se nosit nemá a dobré zboží nepotřebuje reklamu, ale dobré skutky a počiny nejsou dřívím ani zbožím a jejich účinek bývá mnohdy blahodárný a je prospěšné o tom vědět.
Tak přesně takový byl páteční večer 23. října ve Velvarech. Do své restaurace Na Sladovně si již poněkolikáté pozvali Radka manželé Hádlovi. Přes Radkovu oprávněnou a zcela opodstatněnou obavu, že vlivem jeho silného nachlazení může být kulturní zážitek toho večera značně nejistý, dopadlo vše báječně a zcela neobvyklý počet přídavků byl přímo úměrný atmosféře v sále. Na té měl kromě Radka, který navzdory své zdravotní indispozici podal naprosto profesionální výkon, nemalý podíl i jeho muzikantský souputník, skvělý kytarista František Václav Zikmund, a k pohodě toho večera přispěl ze své tvorby, možná trochu neplánovaně, ale velice příjemně i Radkův letitý kamarád, básník Alois Marhoul recitací svých několika básní. V druhé polovině večera si mohl Radek od zpěvu i trochu odpočinout, to když nejen známé písně původní sestavy Rangers (Radek zařadil patrně poprvé dlouho žádanou a krásnou skladbu "Když"), ale i téměř všem známé Radkovy letité hity zpívali skoro všichni.
Nezpochybnitelným příspěvkem k úspěchu toho večera a pohodě všech hostů byl i tradičně bezvadný přístup manželů Hádlových, kteří se společně starali o spokojenost všech. Jejich výborná kuchyně i laskavý přístup může být příjemným zpestřením plánovaného výletu nebo jen náhodné cesty do Velvar či jejich okolí.
Z vlastní časté zkušenosti můžeme takové spojení zážitku kulturního s gurmánským všem vřele doporučit. Ještě jednou dík za příjemný večer všem příchozím, účinkujícím i hostitelům.
Srdečně zdraví Veronika a Honza.


29. dubna 2009 - Výročí 2CD Rangers-Live 1970/71

Dnes je to přesně rok, co se mi podařilo sehnat 2CD Rangers-live, které později zapříčinilo tu "okurkovou" diskusi (na FolkTime). Chytlo mě už na první poslech. Po úvodní "Představovací písni" přišla bomba v podobě původní verze textu "Mysli na to, že přijdu" (Velké lásce zamávej). Předělaný text nahraný na LP nějak "nedržel pohromadě" (jako by byl splácaný z útržků několika různých textů na tutéž melodii, pod textem byli podepsáni tři autoři a asi to spolu moc nekonzultovali :) ). Naopak Necenzurované nahrávky vyjevily skvělý text, který možná někomu mohl připadat "lascívní", ale bylo to s ironickou nadsázkou. Povedl se i úvod k tomuto textu, kde Radek objasňuje, že text psal Vančurovi na tělo, a Nárožný s ním ne tak úplně souhlasí:) Pecka následovala pecku, některé texty se od těch nahraných ve studiu nelišily, některé ano. "Pojďte sem" mělo jinou pouze poslední sloku, "Mám radost" přesně naopak. Pravdivost původního textu na "Mám radost" se bohužel projevila i na dalším vývoji Plavců, někoho to opravdu úplně změní... Text na "Mávaj holky" mohl totálně zlidovět, kdyby vyšel na LP. A celý ten koncert sálal pozitivní atmosférou, která se ve studiu přece jenom trochu vytrácí. Prostě skvělá deska! Zdraví Mirek Urban.


20. dubna 2009 - Perfektní večer na Barče

Radku, bylo to perfektní !!! - včera se mi po pravdě řečeno nejdříve moc už večer nikam nechtělo, ale nakonec jsme s manželkou i kamarády vyrazili na Barču a nelitovali toho. Byli jsme skutečně nadšeni! I když Radek se snaží odehrát každé své vystoupení poctivě, přeci jen některé se nám subjektivně líbí víc, jiné méně.To včerejší patřilo k tomu nejlepšímu, co jsme za poslední roky měli možnost slyšet. Všichni kluci z kapely byli vynikající a hráli naplno. A myslím, že podobně to cítil i zaplněný sál, který ocenil všechny vystupující opakovaným, bouřlivým potleskem. Zejména blok písniček z doby "starých" Rangers byl přijat nadšeně. Při "Oranžáku" s harmonikovým sólem Luďka Koutného nebo při nezapomenutelným "Smutným psaní" mě až mrazilo.
Mám někdy pocit, že Radek se většinou zas tak moc nechce k písničkám z doby Rangers na vystoupeních vracet, ale je to podle mne velká škoda (mj.i z důvodu, že ze slávy éry Rangers dnes samozvaně těží popularitu i lidé, kteří s ní nikdy neměli co do činění a osvojili si na tom dnes stavět svůj byznys…). Jsou to moc hezké věci, které tady budou věčně a lidé si je budou s chutí zpívat i za 100 let. V televizi je dnes bohužel neuslyší, takže zbývají jen podobné příležitosti nebo Country Radio. Je proto škoda se k těmto krásným písničkám, které dělají lidem radost, nevracet.
Písničky nás všechny vrátily zase na pár minut do nostalgické doby našeho mládí, přispěly k dobré náladě a hezky strávenému večeru - a to zase není tak málo ! Díky za to.
Vláďa, Alena a kamarádi Jirka s Ivanou


nahoru
27. ledna 2009 - Smutný psaní

Milý Radku! Ráda bych Vám popřála hodně zdraví, když už jste taky chytl tu chřipku. Taky jsem se těšila do Balbínky, ale hlavně ať Vám je dobře! Co jsem ale chtěla ze všeho nejvíc, poděkovat Vám za Semafor. Když jsem slyšela, jak zpíváte Smutný psaní tak to bylo jako když ho slyším poprvé v životě. Snad můžu přiznat, že Vám věřím každé slovo. Děkuju. Helena z Prahy


14. ledna 2009 - přání k svátku

Radečku moc přeju všechno krásné, hlavně zdraví, štěstí a úspěchy v práci, k dnešnímu svátku. Radovan je nádherné jméno, vymyslela jsem si ho pro moje druhé dítě, no ale je to holka Danielka, už je jí 22 let. Když jí říkám že měla být Radovan, tak se čertí, ale mně se to jméno fakt moc líbí. Takže hodně moc úspěchů, poslouchám tě na Country radiu a máš moc nádherné písničky. Promiň že ti tykám, no jsem už také letitá ženská, sice trošku mladší, ale znám tě moc dlouho a jsem tvá věčná fanynka. Jarka z Olomouce


31. prosince 2008 - Novoroční pozdravy

Přeju bezpečný přechod silvestrovskou soutěskou a příjemných 365 dnů roku 2009!!!! Mějte se co možná nejlépe. Příští rok nashle Jitka

Přeji krásné a klidné prožití Vánočních svátků Radkovi a všem, kteří tvoří tak nádhernou a nezapomenutelnou atmosféru na koncertech. Díky Radkovi a jeho krásným písničkám čerpám energii a náladu do dalšího jeho vystoupení, na které se vždy moc těším. Vaše nová, půl roku věrná posluchačka Mirka.


nahoru
10. říjen 2008 - Pozdrav ze Slovenska
Dufam, ze nevadi, ked Ti tykam, ale Tvoje piesne poznam tak dlho, ze uz patris do rodiny:))
Pacil si sa mi uz v Rangers, Tvoj hlas a gitara - proste basen... a potom som dostala malu platnu od kamarata z Prahy - boli na nej 4 pesnicky od Teba, ohravala som ju kazdy den, potom si ju niekto pozical a viac nevratil...
Dnes mam stastny den, po dlhom patrani som na YouTube objavila Pod šedou oblohou a Žadná jiná... dve z tych styroch zo stratenej platne... mam dnes Vianoce... pustam si Ta dokolecka a mam pocit, ze mam zase o 30 rokov menej a svet je gombicka:)
Je mi smutno, ked citam na Tvojej stranke, ze stale koncertujes a ja nemozem ist pozriet, skoda, ze Praha je predsa len kus cesty od nas.
Velmi sa tesim, ze som na nete nasla Tvoje piesne i Tvoju stranku, budem castym navstevnikom.
Prajem Ti vela nadhernych piesni a textov, nech Ti to stale sklada a rymuje, vela pohody, super posluchacov a nech si stale taky uzasny muz s vyzorom chlapca:) Hanka
13. září 2008 - Na YouTube jsou "Dvě slzy"!
Ahoj Radku! Tak paní Běla udělala tentokrát radost mně, protože jsem zrovna na YouTube našla mojí-Tvojí nejoblíbenější písničku "Dvě slzy". Když je mi hodně zle, pustím si ji a ona mě zase postaví na nohy. Zpíváš ji moc krásně, děkuju Vám oboum. Ivana


9. září 2008 - S Efestíkama v Náchodě

Milý pane Tomášku! V první řadě by jsme Vám chtěli poděkovat za to že jste přijel sem k nám do Náchoda a zpříjemnil tak celej večer. Bylo to všechno SUPR - to, jak jste hrál Vy se svým doprovodem i to, jak jste zpíval s našema Efestíkama. Posíláme pár fotek a doufáme, že se sem budete s radostí a rád vracet.

S pozdravem Vaši posluchači (Beruška)


nahoru
29. srpna 2008 - Radek je na YouTube
Milý Radku! Také bych Vám ráda poděkovala – za výjimečný zážitek z koncertu na zámku (muzeu) v Bělé. Všechno bylo krásné a všichni byli moc milí. Snad se na mě nebudete hněvat, že jsem na internet dala takovou malou ukázku – píseň Kingston Town, kterou jste zpíval pro toho roztomilého chlapečka v první řadě. Najdete ji na adrese www.youtube.com/watch?v=UmD371kfvIs. Těším se brzo na viděnou, upřímně Vaše Běla

S potěšením jsem se na video podíval, díky za ně. I mě těší, že se vám koncert líbil, i já se do Bělé rád vracím. S pozdravem Radek Tomášek.

14. července 2008 - Díky za Lemberk
• Radku, chtěla bych ještě znovu poděkovat za krásný sobotní večer na zámku Lemberk a skvělý výběr písniček - plánovaných i přidaných. Bylo fajn, že jsme se mohli přidat a zpívat s Vámi. Ať se Vám daří i nadále přeje Helena a její kamarádi z Prahy

• Díky moc za Lemberk! Hana a Jaroslav Abrahamovi
A Radek, už z dovolené, děkuje všem návštěvníkům, že za ním na Lemberk vážili cestu a manželům Abrahamovým zvlášť za fotky.

9. července 2008 - Zklamaná fanynka
Radku, poslouchala jsem včera Tvoje povídání s Tony Linhartem v Country rádiu a děsně jsi mě zklamal! Tak Ty už nemáš ty plyšáky, co jsem Ti před třiceti lety házela, když jsem chodila na Tvoje koncerty v Praze!? To je mi tedy móc líto! Já jsem Ti totiž chtěla přinést v říjnu do Semaforu jednoho takovýho sladkýho plyšovýho ušáčka! Ale když o ně nestojíš, taky dobře, dám ho vnučce. Lenka z Tábora


23. června 2008 - Další názory na Semafor
Já bych chtěla pozdravit Ríšu Bardona, na kterého si pamatuju ještě z divadla E.F. Buriana a ze Dvojky – je to ten klučík vzadu na fotce, věřili byste tomu? V Semaforu jsem ho moc neviděla, byl schovaný za bubnama (mám dojem, že dost přibral a tak už by se nevešel do stříbné bundičky, které jste nosili, a kterým jsme říkali "treska") ale slyšet byl dobře. Vůbec celá kapela se mi hodně líbí, ty Rangers děláte skutečně dobře, ale co kdybyste zkusili zahrát i něco, co dřív hrál Radek s kapelou? Já měla ráda „Stál jsem vedle“ nebo „Ten co pancíř srdce svlékl“. Škoda, že spolu hrajete trochu málo, tak se těším aspoň zase na podzim do Semaforu. Dana, Žižkov


Ahoj Radku! Chceš dojmy ze Semaforu, máš je mít! Jste prima parta, krásně ti to zpívalo, s Petrou byla zábava, jen to moc rychle uteklo... Užila jsem si v každém případě o moc hezčí večer než můj drahý, který zůstal u televize čučet na kopálisty. Vrátila jsem se nádherně odpočatá, ve skvělé náladě a drahoušek mi vítal: „Jsem na mrtvici, ty … (nepublikovatelný výraz) to projeli! Měl jsem jít s tebou!“ Měl pravdu, ale snad pochopíš, proč tu nechci mít jméno :-)).


20. června 2008 - Díky za Semafor
Vážený Radku! Nemohli jsme si nechat ujít Vaše vystoupení v Semaforu, protože máme moc rádi Vaše krásné písničky (já se vždycky těším na „Duhovou kuličku“, manžel na „Muži mládnou“). Petra Černocká byla jako vždycky moc sympatická, děkujeme jí za Saxanu a za Rákosí, které tak pěkně uvedlo blok písniček od Rangers. Je dobře, že jste se k nim vrátil, je to i naše mládí… Říkali jsme si s manželem, že když porovnáme, jak je zpíváte Vy a Vaše skupina, že na Vás ti dnešní Rangers opravdu nemají! Pavel a Jiřka z Holešovic


5. června 2008 - Neberte nám Žádnou jinou!
Radku, dodatečně Vám ještě přeji k Vašim narozeninám! Byla jsem na Vašem koncertě v Carpe Diem a moc se mi tam líbilo (Váš kolega Vás doprovázel skvěle), zato se mi nelíbilo, že byste přestal zpívat na závěr svoji "Žádnou jinou"! Ta přece k Vašim koncertům patří, to nám nemůžete udělat! Měla jsem ji ráda před třiceti lety, když jsem na Vaše koncerty chodila do Dvojky a na Poříčí k Burianům, nedovedu si představit, že bychom si ji na závěr všichni nezazpívali v Balbínce... Tak si to ještě, prosím, rozmyslete! Děkuji, Jiřina.


nahoru
11. března 2008 - Víc prostoru pro Ráďu?
Dobrý den Radku! Byl jsem na oslavě Vašich kulatin U Hasičů, kde byli hosté M. Černý, Y. Přenosilová a suprová H. Maršálková, a teď v sobotu 8. 3. 2008 v Semaforu. V sobotu byla velmi příjemná druhá půlka vystoupení. Měl bych přání, zkuste dát příště více prostoru Vašemu synovi. Ať má možnost alespoň jedné písničky samostatně. Sám bych byl zvědav jak to vyzní. Nebo Vy jenom zpívejte a ať vás syn doprovází. Jinak vše super, Rangers ve Vašem podání bezva. Díky za velmi hezký večer, František

Srdečně zdravím, a děkuji za Váš dopis. Můj synek tu možnost dávno má, ale zatím se k vlastní větší prezentaci nehrne. Příliš ho zaměstnávají myšlenky vedoucí k jeho skupině CLOU a muzice, na níž celkem poctivě pracuje. Už dávno jsem mu dával objednávky, aby něco vymyslel i pro mne, ale zatím mu na mne myšlenky a čas příliš nezbývají. Jsem rád, že se Vám druhá půlka líbila, dlouho jsem odolával přemlouvání, abych zařadil něco z té doby. Vlastně jsou nyní celkem 3 party, které se o jméno a repertoár Rangers přetahují a tak jsem nechtěl mezi ně vstupovat. Jako část programu a vzpomínka to snad ale nikomu živobytí neukrojí. Přeji Vám hezký víkend a Helence příležitostně vyřídím Vaše uznalé hodnocení. Radek Tomášek

9. března 2008 - Ještě k Semaforu a k Rangers
Milý Radku, musím Vám i Vaší kapele poděkovat za nádherný večer, hlavně za krásně udělané písničky, co jako hodně mladá pamatuju z doby, kdy jste byl u Rangers. Když jste začali hrát "Tvým snům zlým" mělo to tak silnou atmosféru, že mě úplně zamrazilo. Pevně věřím, že se dočkáme i nějakých dalších písniček z té doby a už dopředu se těším. Ivana, Praha


20. ledna 2008 - Nebyla by Kytarová škola?
Dobrý den,jako malá holka jsem se učila hrát na kytaru podle Kytarové školy Radka Tomáška. Byl to bezva návod pro samouky začátečníky. Bohužel za ta léta se mi časopis Sedmička někde zatoulal. Dnes do stejného věku dorostl můj syn a začal si brnkat na moji starou kytaru. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli není možné tuto Kytarovou školu Radka Tomáška někde sehnat. Děkuji Vám mockrát za zprávu. Šárka

Bohužel, ani Radek už nemá úplně všechna pokračování Kytarové školy, která v Sedmičce před lety vycházela a o "reedici" neuvažuje. Kdyby Vám ale stačily kopie aspoň těch částí kurzu (postupně vycházely dokonce tři), které máme k dispozici, napište nám svou adresu a my Vám je pošleme - třeba syn základy hry na kytaru s Vaší pomocí zvládne.

15. ledna 2008 - blahopřání k svátku
Radečku, sice trochu opožděně ale přece, přeju k Vašemu svátku mnoho zdraví a štěstí, aby Vám vše vycházelo jak si přejete a aby Vás poslouchalo mnoho lidí, kteří jsou s Váma, tak jako já, už dost dlouho. Jméno Radovan je moc krásné, já jsem tak chtěla pojmenovat své druhé dítě, tehdy ještě nebyly ultrazvuky, takže jsem nevěděla jestli to bude holka nebo kluk. No je to holka, jmenuje se Danielka. Jméno Radovan se mi vždy líbilo, jako naprosto české a krásné, takže i pro to Vaše krásné jméno Vám přeju mnoho a mnoho úspěchů!!! Jarka Š., Olomouc


5. ledna 2008 - Hvězda Country-radia
Ahoj Radku! Pouštím si Country-radio, když to jde, a musím s radostí konstatovat, že tam konečně nějaký šikulka přišel na to, že máš mnohem víc pěkných písniček než dosud hráli. Je to bezva, protože třeba "Já už se vážně loučím" jsi nikdy na koncertech nehrál a já ji odjakživa miluju. Jo, taky jsem zvědavá, kdy si lidi začnou psát o "Pět hodin ráno", protože teď mají akci písničku na probuzení - a právě od pěti ráno! Já to ale určitě nebudu, v tu dobu mám ještě půlnoc! Tak hodně zdraví i těch penízků do nového roku, MV


2. ledna 2008 - Šťastný nový rok!
Milý Radku, taky patřím k těm lidem, kterým přinášíte do života spoustu radosti svými písničkami (Honza mi mluví z duše) a proto bych Vám přála v novém roce, ať se Vám daří po všech stránkách, v muzice i v soukromí. Těším se, že se zase potkáme při nějaké tak krásné příležitosti jako byl vánoční večírek v Bělé. Mnoho srdečných pozdravů, Marie.


nahoru
10. listopadu 07 - Malé zpoždění a ohlédnutí
Ahoj Radku! Moc rád bych tobě i Ráďovi poděkoval za dlouhodobě pohodové večery nejen v Balbínce (...). Za těch třicet let, co se v rámci možností účastním tvých vystoupení jsem nikdy neměl pocit, že bys jakékoliv "jen tak odehrál", ať byl plný sál nebo přišlo jen pár nejvěrnějších posluchačů. Z každého tónu, slova, gesta, vyzařuje pokaždé nejen opravdová pohoda, radost, moudrost, upřímnost a naplněný smysl života tvého, ale především úžasná schopnost tato pozitiva přenášet do duší a srdcí ostatních lidí.
A to není zdaleka jen názor můj. Vím, jak je to skvělé, ale zároveň nesmírně obtížné. To je to, co mě fascinuje ve tvých písních, které dokonalým spojením hudby, textu a interpretace dávají úžasný prostor pozitivním myšlenkám dobra, pokory, lásky, přátelství a vůbec smyslu existence lidského bytí, co vnímám od prvního okamžiku našeho setkání, přestože bylo pouhým setkáním interpreta a posluchače. Tak jako by to bylo včera, nosím hluboko uvnitř všechny melodie, ale i pár neopakovatelných okamžiků ticha mezi posledním tónem a prvním tlesknutím dlaní v hledišti. V tom zlomku ticha si člověk dokáže přehrát nejen celý svůj život, ale silou právě prožitého nahlédnout mnohem dál.
Po mé první návštěvě tvého koncertu jsem si vlivem skutečně silného zážitku přál setkat se s tebou co nejdříve osobně, ale ve svých patnácti jsem k tobě pochopitelně vzhlížel s velkou trémou jako k nedostižnému vzoru a tak se osobní setkání uskutečnilo až po zhruba dvaceti letech v Salmovské literární kavárně. Bezvadné na tom setkání (i na všech dalších) bylo pro mě zjištění, že to, co zpíváš, myslíš a říkáš, to také žiješ, že přes nespornou popularitu a vše cos dosud v životě dokázal, zůstáváš člověkem skromným a laskavým. Někteří známí se mě občas ptají, proč na tvá vystoupení už léta chodím, že písničky musím znát nazpaměť, atp. S větším či menším úspěchem se mi daří jim vysvětlit - a mnozí se přesvědčili osobně - proč každé tvé vystoupení, o kterém vím a nemohu se ho z různých příčin zúčastnit, mě o cosi ochudí. Že to je nejen o písničkách, ale i o setkání s lidmi naladěnými na stejnou strunu života a do stejné či souznějící tóniny.
Radku, vím, že podobných sdělení se k tobě dostává spousta, ale těch pár řádek je alespoň částí toho, co jsem ti chtěl již dlouho a upřímně říci.
Srdečně zdraví Honza H.


2. října 07 - Šmrncovní Balbínka
Zase jsme včera společně zažili hezký večer, který měl od začátku až do konce šmrnc. Oba Radkové hráli jako o život a bylo to na atmosféře v sále znát. Takže není co dodat, díky. Alena + Vláďa z Prahy


9. září 07 - Pozdrav zpoza velké louže
Ahoj Radku! Díky za zaslání CD se záznamem vystoupení na Festiválku v Libchavách. Koncert má nádherný zvuk a jeho písničky nám byly dobrým společníkem po tři dny, které jsme prožili s partou 12 přátel a kamarádů u nás na chaloupce v New Hampshire. Zněly jako balsám a relaxace zároveň, na tom jsme se shodli všichni – a věř mi, že jsme jak duševní tak fyzickou vzpruhu potřebovali! Několikahodinové túry jak na horských kolech tak pěšmo nás dokonale "vycucaly". Olinka, která je se mnou na fotce, se držela znamenitě, takže díky Olince, kvalitní stravě, tekutinám a písničkám Radka Tomáška jsme ve zdraví tyto náročné dny ve White Mountains přežili! Ještě jednou díky, Jožka


nahoru
10. srpna 07 - Host Rangers-Bandu
Radku, Vaše srpnové vystoupení s Rangers-Bandem v Radosti hodnotím velmi kladně! Moc jste se nám líbil, moc rádi Vás zase uslyšíme. To víte, patřím mezi pamětníky... Pavel


26. května 07 - vzpomínka a blahopřání
Milý Radku! Je to děsně nespravedlivé, když Tě vidíme v Balbínce, že na rozdíl od nás (skoro) vůbec nestárneš! Téhle fotce je skoro pětadvacet let a při pohledu na ni si říkáme, že když jsme začaly chodit na Tvoje koncerty do Juldy Fuldy, byly jsme taky čupr holky! Vlastně se na Tvých koncertech cítíme úplně stejně jako tehdy, rozjařené a plné optimismu. Díky Ti za ty vzácné chvíle radosti a pohody - přejeme i Tobě abys i Ty takové chvíle zažíval co nejčastěji, nejen u příležitosti Tvých blížících se narozenin. Všechno nejlepší a co nejdřív na shledanou, E+S


nahoru
25. ledna 07 - Pozdrav od příznivce kytarové hudby
Ahoj Radku!!! Onehdy jsem (kolem r. 1988) byl na jednom ze tvých koncertů ve studentském klubu kdesi v Praze a obdivoval se kytarové technice atd., která je ti vlastní. Dnes obdivuji samozřejmě víc věcí: pěkný holky, potoky s jejich prameny, bezprostřednost dětských úsměvů, sílu stromů v jejich růstu... a vzhlížím k nebesům a obdivuji putující karavany mraků... Protože od narození obdivuju dále kytarovou klasickou hudbu, jsem také samouk (skladby F. Tárregy, A. B. Mangore apod.) chtěl jsem Tě poprosit (ovlivněn nedávno vysílaným pořadem v č. rozhlasu) je-li k mání CD nebo MP3, kde hraješ ty jihoamerické pecky. Protože jsem neslyšel ten pořad celý, nevim nic konkrétnějšího. Je-li někde možnost si ty lahodný muzikantský věci poslechnout - rád bych věděl kde. Můžeš-li, dej mi vědět! Předem díky!!!! Příznivce kytary a kytarových tvůrců, Roman

P.S. Ještě se mi neoposlouchala tvoje skvělá písnička Jižní vítr – dík za pohodovej náboj, který z ní stále nevyprchal.


14. ledna 07 - Ať žije Radovan
Milý Radku, patřím mezi čím dál častější návštěvnice Vašich vystoupení v Balbínově hospůdce, je mi tam s přáteli a Vašimi písničkami vždycky krásně. Jsem ráda, že zase zpíváte "500 mil" (přiznám se, že si ji vždycky broukám s Vámi). Mám na ni vzpomínku z doby, kdy jste byl u Rangers. Tehdy jste ji zpíval na koncertech a já se moc těšila, že ve Vašem podání bude na desce. Když vyšla, hned jsem si ji běžela koupit, ale čekalo mě zklamání - na elpíčku ji zpíval Milan Dufek. Proto mě tak těší, že jsem se dočkala a zase ji můžu slyšet od Vás! Krásné přání k Vašemu svátku, Radovánku, Jitka z Prahy.


2. ledna 07 - PF 2007
Také já bych Vám chtěla poděkovat za Vaše krásné písničky, za radost, kterou mi dávají. Včera, 1. ledna 2007 brzo ráno, mě probudila jedna, zrovna ji hrálo rádio. Bylo to moc milé vkročení do toho nového roku! Těším se, že Vás brzo uslyším zpívat osobně a mnohem déle. Přeji Vám, aby se Vám splnilo všechno, co si sám nejvíc přejete. Marie, Praha


nahoru
30. prosince 06 - PF 2007
Přeji Vám, Radku, abyste měl pořád hodně energie a dobré lidi okolo sebe, aby Vás práce bavila a neztratil jste nikdy inspiraci do další tvorby. Už se těším na další Vaše vystoupení!! Dejte mi určitě vědět, přijdu ráda. Do nového roku 2007 hodně zdravíčka, pohody a lásky přeje Dáša V.


25. prosince 06 - S radostí v srdci
Dobrý den Radku, jsem ráda, že jsem Vás opět objevila! Jsem totiž Vaší dlouholetou fanynkou už od dob Rangers, kdy jsem nevynechala jediný váš koncert ještě v divadle E. F. Buriana v 70. letech. To mně bylo něco málo přes 20 let. Ale co jste odešel, už to pro mne nebylo ono. Prostě jste tam chyběl. Když jsem po letech zjistila jaký jste měl důvod, plně jsem s Vámi souhlasila, měla jsem z Vás o to větší radost a stoupl jste u mě ještě více v ceně. Kdyby se takto chovali všichni, soudruzi by neměli šanci...
Občas jsem Vaše milé písničky slyšela na Country Radiu, ale když jsem se pídila po Vašich CD, žádné jsem neobjevila. Myslela jsem si, že už vůbec nehrajete...
14. října 2006 jsem nemohla spát a náhodnou jsem ve 3 hod. ráno slyšela Rande s paní Přenosilovou. S nadšením jsem zjistila, že existujete!!! a hlavně, že máte 21.11.2006 koncert U Hasičů!!! A tak jsem Vás tam zase měla možnost po dlouhé době vidět a slyšet. Vůbec jste se nezměnil a Vaše hudba mě nadchla a dojala. Opravdu, měla jsem slzy v očích. Z Vás vyzařuje tolik pozitivní energie a Vaše skromné vystupování ve mně probouzí naději, že ještě existují lidé, kteří dělají hudbu s láskou a pro radost.
Nikdy jsem si nešla po žádném koncertě říci o podpis, ale tentokrát to bylo silnější, šla jsem k Vám, když jste rozdával autogramy na podiu. Opravdu s radostí v srdci jsem Vám šla podat ruku a popřát ještě hodně hezkých let a chutě do Vaší krásné muziky. Jsem trochu romantik a tak mne Vaše hudba i Vaše podání opravdu oslovují a probouzí ve mně pocit radosti, ale i z maličkostí všedních dnů.
Věřím, že máte radost i ze svého syna, je to asi krásný pocit, když můžete něco předávat dál. Je moc milý a líbí se mi, jak dává najevo, že tato hudba není nic pro něj, ale hraje! Přeji Vám Radku, moc a moc hezkých dnů a chvilek, Dáša


nahoru
25. listopadu 06 - Jsme rádi, že Tě máme
• Radku, díky za krásný večer v divadle U Hasičů, moc se nám to líbilo. Za naši skupinu Ti ještě jednou přeji do dalších let mnoho elánu a zdraví, jsme rádi, že Tě máme. Ahoj Pavel

• Moc děkujeme za krásný koncert, byl to bezva zážitek. Vůbec jsme nestihly se s tebou pozdravit... Tak snad někdy v Albrechticích na pouti..?! Jiřka


24. listopadu 06 - Další přání
Je to k neuvěření, ale Radek Tomášek, kterého známe od té doby, co nám bylo čtrnáct let, má letos krásné kulaté narozeniny. Vážený Radku, přejeme Vám hodně, hodně zdraví, štěstí, pohody v osobním i pracovním živvotě. Přejeme Vám i nám všem Vašim posluchačům, abyste napsal hodně tak krásných písniček jako je Je prázdno všude kolem, nebo Černé dny šly spát. Ještě jednou všechno nej. Ivana a Eliška, pamětnice


22. listopadu 06 - Díky za koncert k narozeninám
• Pane Tomášku,chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za včerejší koncert u příležitosti Vašeho životního jubilea. Vše bylo o to lepší, že moje paní, která se zúčastňuje skoro všech koncertů aspoň po Praze a je Vaší příznivkyní a obdivovatelkou už od doby "Rangers" slavila včera svoje 50. narozeniny. Byl to opravdu dárek, který neplánovaně vyšel a udělal VELIKOU radost. Díky, Honza Batěk a Olinka Horníková

• Velmi děkujeme Radkovi a všem, kdo se spolupodíleli na včerejším koncertu v divadle U Hasičů, za velmi krásný večer. Jak jsme mluvili v průběhu i po skončení celé akce s řadou lidí v sále, všichni byli celkovou úrovní i atmosférou všech vystoupení maximálně nadšeni. Myslíme, že se to opravdu povedlo na jedničku ( možná i trochu nad původní Radkovo očekávání...). Nevíme čím to je, ale vždy máme na setkání s Radkem a jeho přáteli tak trochu pocit, že jsme se dostali na chvíli do jiného, lepšího světa - všichni v sále jsou na sebe milí, přátelští a ohleduplní (nevidíte, že by se někdo u šatny tlačil, předbíhal nebo se na druhé mračil ). Takže nejen za všechny ty krásné písničky, ale i za tyto "vytvořené " chvilky vzácné, mezilidské pohody patří Radkovi náš dík. A samozřejmě ještě jednou přejeme jubilantovi hodně zdraví a všem společně moc dalších roků s hezkými písničkami. Vláďa s Alenou


nahoru
22. října 06 - Jako zamlada
Ahoj Radku! Teď jsou v módě "reporty" z koncertů, tak by možná Tebe (a návštěvníky Tvých stránek) mohl trochu pobavit report o tom, jak jsme si zase jednou po letech vyjely na Tvůj mimopražský koncert - zamlada (to znamená takových pětadvacet let zpátky) jsme nevynechaly žádný, když byl dostupný pražskou hromadnou dopravou! Tak tedy: Původně jsme plánovaly přijet s předstihem, ale nepovedlo se. Auto zabrzdilo před restaurací Na sladovně ve 20:01 a i to byl vlastně úspěch. Než jsme opustily své povinnosti a rodiny, bylo sedm a po většinu cesty jsme pořádně nevěděly, kde vlastně jsme. Řidička si umanula, že jedeme do Veltrus a když jsme tam skutečně celkem hladce dojely, nesla dost nelibě, že nás čeká obtížnější část trasy, která je (vzhledem k cíli naší cesty) velmi špatně značená. "Tak na Kladno, nebo na Mělník?" vyptávala se, když jsme na ni pokřikovaly: "Zpomal, támhle je cedule!" Rozhodování bylo obtížné, ale směr jsme v podstatě udržely správný, až jsme se divily. Před osmou nám v cestě stála brána s věží. "Kam teď?" zaváhala řidička. "Musíš dovnitř!" dostalo se jí sebejistého pokynu. Vrtěla hlavou, ale jela. Udělala dobře. Pražská brána logicky vede do Pražské ulice, kde v polovině zářila osvětlená okna. Byly jsme u cíle. Ve velkém sále vládla srdečná atmosféra - Radkové hráli a zpívali, Radek otec vykládal, jak získal svoje kytary, co asi inspirovalo autory písňových textů, co v něm evokuje písnička Poslední ráno starého muže atd. Radek ml. střídavě koulel očima a "nenápadně" koukal na hodinky. Nikdo ho nebral vážně, hosté se bavili a chtěli poslouchat písničky i povídání a taky si zazpívat – když Radek spustil Kingston Town a pak 500 mil, doprovázel ho mnohohlasý sbor, stejně jako při Žádné jiné – odmítli jsme přijmout, že je konec. Tak se přádávalo: Muži mládnou a ještě Pod šedou oblohou. Návrat do Prahy byl opět poměrně hladký, akorát jsme si udělaly menší kolečko po místních pamětihodnostech, včetně zámku v Nelahozevsi. Podle očekávání měli zavřeno. Ale doma jsme byly podle plánu, před půlnocí. Bezva večer - Tvé věrné (J+V+S) se už těší, kam se za Tebou vydají příště.


14. října 06 - Radku, dostal jste mě!
Poslouchala jsem Vaše sobotní povídání s Yvonne Přenosilovou (Regina, Rande v Praze, 14. října 2006, 12:00) a i když Vaše písničky znám už dost dlouho a na Vaše koncerty chodím hodně často, teprve dneska mám pocit, že jsem Vás opravdu poznala. A to díky téhle rozhlasové hodince, která mi o Vás prozradila, že jste noblesní člověk s charakterem. Jestli jsem vás do nynějška měla "jen" moc ráda, tak odteď jsem Vaše velká fanynka! Právě se chystám do nemocnice, náladu jsem měla na nule, ale Vaše povídání a písničky mi ji o dost spravily. Díky Vám! Samozřejmě se taky těším k Hasičům, lístek už mám koupený. Hanka z Malešic


8. října - Balbínka s Janou
Zdravím Vás, Radku, a posílám poděkování za krásný večer v Balbínce 4. října 2006. Byly jsme tam s přítelkyní zase po delší době a zase jsme obě odcházely nadšené. Příjemně nás překvapila Jana Šteflíčková, kterou jsem zatím znala jenom z kazety, naživo byla daleko lepší. Váš výkon si mě bezpečně získá vždycky, ale tentokrát se mi moc líbila písnička, kterou jsem slyšela poprvé - ta o černých dnech. Určitě nejsem sama (jak jsem si tu přečetla), kdo se moc těší na novou desku! Dočkáme se ještě letos? Věra, Praha

Práce na novém albu postupuje možná pomalu, ale jistě. Letos k Vánocům ji Radek dokončit nestihne, ale jaro 2007 vypadá dost nadějně.

28. září 06 - Další velká hlava
Milý Radku! Nedá mi to a musím Vám napsat. Pobavila mě historka o Vaší velké hlavě, o které se píše na stránce věnované muzeu v Bělé. Moje starší sestra se taky narodila 3. června v Praze, ale o rok později než Vy. A pokud mohu soudit - z nás tří sourozenců má hlavu určitě největší!! Možná na té Vaší teorii něco bude! Moc Vás zdravím, Dana z Prahy


nahoru
2. července - Dvě prosby
Dobrý den, moc bych si přál pro manželku podepsanou fotku Radka Tomáška. Je-li to alespoň trochu možné, pošlete mi ji na naši adresu. A ještě jednu perličku - již dlouho sháním píseň Narozeniny (s Milanem Dykem), která se vyskytla na albu Kroky Fr. Janečka - Po cestách Růžových. Nemohu ji sehnat ani na CD ani v MP3. Byl bych vděčný za jakoukoli verzi. Máte-li možnost mi ji sehnat, budu velice rád. Manželka bude mít narozeniny a já jí chci udělat radost. Nebo mi prosím poraďte, kde mám šanci píseň sehnat. Díky za odpověď, Váš posluchač Radek, Ledeč n. Sázavou

Rádi přispějeme k radosti Vaší ženy a s mírným zpožděním posíláme podepsanou fotku a písničku Narozeniny, kterou zpívají pánové Dyk, Kahovec a Tomášek. Připojujeme přání všeho nejlepšího!

28. června 06 - Parádní Balbínka
Ještě jednou poděkování za včerejší bezvadný večer společně strávený v Balbínce. Přesto, že bylo návštěvníků trochu méně než obvykle (vliv začínajících dovolených a současných veder), nedá se rozhodně říct, že by to večeru ubralo na atmosféře - právě naopak. A myslíme, že to tak cítili všichni přítomní. Radek statečně zápasil přes 2,5 hodiny s menším nachlazením a zároveň s velkým horkem na pódiu (za tento výkon skutečně klobouk dolů !!! ), zatímco my jsme si seděli pod chladivým ventilátorem poblíž výčepu. Do Babínky jsme se naučili chodit asi před rokem a od té doby jsme pravidelnými návštěvníky setkání, kde je nám s Radkem, jeho synem a zvanými hosty vždy hezky. Kolikrát se sem přiřítíme po celodenním shonu, plní starostí, ale vše z nás během večera krásně spadne a odcházíme nabití hezkými zážitky a pocity domů. Chodíme sem jako mezi své přátele - tady si nikdo na nic nehraje a panuje zde vždy dobrá nálada - na čemž mají samozřejmě největší podíl písničky, které rozdávají přítomným radost a energii do života. Takže Radku, hezké léto a budeme se těšit na podzimní setkání. Alena a Vláďa


23. června 06 - Malý město - to je trefa!
Radku! Musím uznat, že s textem k písničce "Malý město" jste se trefil přesně a dokonale! Kamarád mi dal Vaš cédéčko "Kymácivý měsíc" a od prvního poslechu se Malý město stalo hymnou pro mně, moji manželku a naše kamarády. Neznáte to u nás náhodou? Ale ono je to asi všude na malých městech stejný! Mějte se, pište a skládejte dál tak dobrý songy. Zdraví Vás Martin


3. června 06 - Všechno NEJ!
• Vážený Radku! Srdečně Ti gratuluji ke kulatému životnímu jubileu a společně s celou rodinou přejeme hodně lásky, pohody, úspěchů, ale hlavně zdraví. Ať se Ti daří podle vlastních představ a dál rozdávej ve svém konání radost a potěšení všem, kteří Tě mají rádi a těší se z toho, že se s Tebou a Tvoji tvorbou setkali. Děkuji a blahopřeji, Olda

• Radku, taky se nechám inspirovat jednou Tvou písničkou: bez písní Tvých byl by život o moc chudší! Díky za krásné chvíle při jejich poslechu. Ke Tvým kulatinám mám jedno velmi sobecké přání: aby ses stále těšil dobrému zdraví i náladě, kterou bys nám při svých koncertech předával. Kéž pramen Tvé inspirace nikdy nevyschne a my se brzo dočkáme nových písniček, tak nádherných jako "Je prázdno všude kolem". Mirka

• Ahoj Radku! Tvoje CD přehrávám jak v autě tak na chalupě, líbí se i mojí ženě, protože písničky mají hezké aranžmá a navodí pohodovou atmosféru a to je, myslím, v dnešním bláznivém světě opravdu umění. Tak nějak Tvoje muzika zapadá do celého rámce naší chalupy obklopené krásnými lesy. Čistota Tvojich písniček jakoby korespondovala s čistotou řek a jezer a to všechno je umocněno zpěvem ptactva, které sedí mezi listím a čeká, až pustím zavlažování, aby potom jako za odměnu, za ten krásný koncert, který začiná ráno před pátou, dostali doušek voděnky ... Je to krásné poslaní - dělat radost druhým - a Tobě se to náramně podařilo. Ve svůj den D přijmi přání toho NEJ NEJ, zdravíčko ať Ti slouží a ještě hodně krásných písniček a koncertů a vnímavých posluchačů. Opatruj se, loučí se Jožka


2. června 06 - Radek slaví kulatiny!
• Nechce se mi věřit, co říká kalendář! Radku, navzdory té zítřejší šedesátce - Vy zůstáváte stále mlád, jak jste dřív zpíval v jedné písničce. Přeju hodně štěstí a zdraví, Iva z Modřan

• Milý Radku, k Vaším narodeninám (ťažko uveriť ako ten čas letí...) Vám prajem veľa zdravia, síl, optimizmu, v srdci radosť a pokoj, láskyplné vzťahy s Vašimi blízkymi a Božie požehnanie, Oľga z Bratislavy P. S.: "...Nechoď po cestách, kde roky jdou..."

• Ráďo, jsi stále boží! Daria


30. května 06 - Balbínka s Petrou
Včera jsem opět zavítali se známými na pravidelné setkání v Balbínce a nebyli jsme zklamáni. Naopak, řekli bychom, že úroveň vystoupení i celková atmosféra večera byla nejlepší, jakou jsme tu měli možnost zažít. Balbínku pociťujeme vždy jako oázu klidu, pohody a dobré nálady s krásnými písničkami, které nikdy neomrzí. Také včerejší vystoupení zpěvačky Petry Černocké na nás udělalo moc pěkný dojem. Petra má velmi hezké písničky, což v kombinaci s jejím hlasem, šarmem i bezprostředním vystupováním vždy potěší. Její účinkování v nás zanechalo ten nejlepší dojem (což bychom u jiných dnešních "celebrit" jen těžko hledali...). Škoda jen, že podobná setkání nenacházejí v současném kulturním dění naší země více prostoru a podpory. Doufáme, že takových podobných večerů budeme mít možnost zažít více. Takže ještě jednou – Radku, díky za hezký zážitek, poděkování rovněž Petře a jejímu manželovi za perfektní doprovod při závěrečné "hymně" večera. Vláďa s Alenou


3. května 2006 - Pozdrav z Ameriky
Milý Radku, jsem Vaším fanouškem více než 35 let. Byl to nádherný zvuk skupiny RANGERS (první deska), který mi učaroval při prvním poslechu a v něm dunění, zvonění a cinkání akustických kytar, které mistrně ovládal "šikula" Radek Tomášek. V té době jsem dělal svoje první kytarové krůčky a jsem rád, že byl právě na scéně tak báječný muzikant jako VY. Kytara mě doslova uchvátila a drží mě to dodnes – je mi 50 let. Smutný jsem byl tenkrát v roce 73, když se ke mně donesla zpráva o Vašem odchodu od RANGERS – dnes vím proč. O to víc jsem se zajimal o Váš další osud. Pocházím z Moravy, kde jsem byl na Vašem koncertě (T. Sláma, K. Hovorka, R. Hrubý...), to by bylo v roce 79. Pak jsem byl odkázan na desky, které nevycházely... Čas běžel a já běžel taky, koncem 80. let jsem to "zabalil" a odstěhoval se na druhou stranu Atlantického oceánu do státu Massachusetts. Při jedné z návštěv domoviny jsem narazil na CD "SRDCE" a zjistil, ze Radek je tady víc než kdy jindy. Odtud již to bylo jen kousek k Vašim stránkám na computeru, které sleduji pravidelně, ač nás dělí tisíce mil. Jak vidím, jste v kurzu a mám z toho upřímnou radost, stejně jako všichni Vaši posluchači, kteří plní sály a kluby. Právě dnes jsem se dočetl o Vašem vystoupeni 17. května – v Chodovské tvrzi. V tuto dobu budu na návstěvě v Česku, proto Vás prosím, jestli by bylo možné mi zajistit 2 listky, budu Vám moc vděčný. Děkuji předem a těším se na hezký večer plný dobré kvalitní muziky. S pozdravem Jožka

Společný snímek dokazuje, že se oba pánové v Chodovské tvrzi setkali - a Jožka se tak stal absolutním rekordmanem pokud jde o vzdálenost, kterou urazil cestou na Radkovo vystoupení.

nahoru
9. dubna 2006 - Poděkování ze zaplavené Olomouce
Milý Radku, dnes jsem šla po tom děsném povodňovém víkendu konečně do práce a když jsem přišla domů, čekala mě tu obálka s Vaším CD. Ani nevíte, jak mi to zvedlo náladu. Čert vem zatopenou, promáčenou zahradu a sklep. Uvařili jsme si s manželem kafe a posloucháme. Zrovna jde "Jižní vítr" - nádhera!!!!!!!!!!!!! Moc, moc Vám ještě jednou děkuji, i za to věnování. Zítra si CD beru i do práce, to bude paráda, Jitka

PS: Pocházím z Olomouce takže přijet do Prahy na Vaše vystoupení je problém. Ale pokud budete mít vystoupení v Olomouci, určitě si ho nenechám ujít!!!!!!! Mám schované ještě fotky z Vašeho koncertu, kdy jsem Vás fotila, na Hanáckých dožínkách v Náměšti na Hané (asi z r. 1981-1982). Připojuji ukázku.


2. dubna 2006 - Gratuluji k synovi!
Radku, chtěla bych Vám pogratulovat k synovi. Radek ml. mě zaujal nejprve jako kytarista, ale teď jsem ho trochu poznala i z jiné stránky. Sleduji dění v hudbě všech směrů a dívala jsem se na pořad Poprask, kde Radek taky mluvil (mj. o předávání Andělů) a mě příjemně překvapilo, jaké má zralé a srovnané názory. Jak se říkalo za mého mládí: "Ráďo, jsi frajer!" Pavla z Jižního Města


11. března 2006 - Mám ráda Kingston Town
Asi tak před deseti lety často vysílali v rádiu písničku, která se mi moc líbila, ale nevěděla jsem, kdo ji zpívá. Nedávno mě kolegyně vzaly na koncert Radka Tomáška a já konečně vím, že hlas, který se mi tak líbil, patří jemu - a písnička se jmenuje Kingston Town. Přeju Radkovi, aby měl ještě hodně tak pěkných písniček! Blanka


4. března 2006 - Pod Vesuvem
Byla jsem se poprvé podívat s kamarádkou na Vašem vystoupení v Karlíně Pod Vesuvem a už se těšíme do Balbínovy hospůdky. Mile mě překvapila příjemná atmosféra celého večera a že si nehrajete na žádnou hvězdu, i když byste mohl. Vaše písničky jsem měla vždycky ráda a teď k nim přibyly další, co jsem ještě neznala. Ještě mám dotaz: Kdy vyjde to slibované cédéčko? Jana (a Věra)


12. února 2006 - Žádost o autogram:
Jsem dlouholetý fanoušek zpěváka Radka Tomáška už od doby, kdy začala jeho kariéra a vystupoval se skupinou Rangers. Byl jsem rád, že se osamostatnil a doteďka poslouchám jeho písničky. Džínová láska, kterou zpíval s Helenou Maršálkovou, se pro mě a pro mojí manželku tenkrát stala hymnou. Rád bych ho poprosil o podepsanou fotku, ale neznám adresu, kam bych mu mohl napsat. Pomůžete mi? Prosím o nějakou neutrální, ale bezpečnou adresu, která by mému oblíbenci doručila dopis se žádostí a s odpovědní obálkou. Děkuji, Jiří K.

Milý pane Jiří, tento kontakt funguje bezpečně - fotka s podpisem byla odeslána na adresu, kterou jste uvedl ve svém mailu.

16. ledna 2006 - Azalka:
Chtěli bychom alespoň takto a trochu opožděně reagovat na velmi příjemný koncert v Azalce, který krásně zapadl do předvánoční atmosféry. Na koncertech pana Tomáška vládne vždycky pohoda (kterou v dnešní době všichni potřebujeme jako sůl) a vždy z nich odcházíme s pěknými pocity. Přejeme proto Radkovi hodně dalších hezkých písniček pro širokou škálu publika, jenž si za dlouhá léta koncertování i poctivé práce vytvořil a kterým už po desetiletí dělá radost svým příznivcům. Hodně štěstí do dalších let a ještě jednou děkujeme. Vladimír a Alena z Prahy


nahoru
16. prosince 2005 - Azalka:
Předvánoční setkání v Azalce se moc povedlo, dárků jste pro nás schystal spoustu a tak Vám chci za všechny poděkovat. Taky prostředí mi vyhovovalo, protože se tam moc nekouřilo. Neuvažujete o nějakém podobném místě v Praze, kam bychom mohli na Vaše vystoupení chodit častěji i my, kterým zakouřené prostředí nevyhovuje? Hezké Vánoce, Jana

Milá Jano, nejste sama, kdo má takové přání. Radek už se po nějakém vhodném sále poohlíží a jestliže máte Vy sama (nebo kdokoli jiný) nějaký vhodný tip, pošlete nám ho.

5. prosince 2005 - Sháním k Vánocům CD Cesta zpátky.
Dobrý den Radku! Snažila jsem se sehnat Vaše CD Cesta zpátky, protože jsem chtěla udělat radost mamince, kterou jste svými písněmi velice zaujal, ale marně. Nemohl by jste mi poradit, kde bych toto CD mohla získat? Předem moc, moc děkuji za Vaši pomoc. S přáním krásného dne, Michaela

Do Vánoc se Vaše snažení ještě může zúročit - na koncertě v Azalce bude CD k mání a pakliže nejste z Prahy a pošlete nám svou adresu, Cesta zpátky Vám přijde na dobírku až domů.

3. prosince 2005 - Návrat Rangers?
Lehkost a radost, takový mám dojem, když poslouchám dvojCD s nejstaršími hity Rangers nebo Country rádio, kde je pouštějí pořád. Proto taky musím, chtě nechtě, souhlasit s Radkem, když odpověděl Stanislavovi: "Do stejné řeky dvakrát nevlezeš." (22. list.´05 - Je možný návrat Rangers?) Má pravdu, takový návrat by byl nejspíš jen smutný, když si připomenu, jak dneska znějí hlasy zbývajících "sirotků" téhle legendární skupiny. Je mi moc líto, ale ani já už nebudu malá holka, které se tak líbil Jeník Vančura... Čas vrátit nemůžeme a já si proto ráda pustím Radkův Kymácivý měsíc (až ho vydá na CD). Jeho hlas příjemně vyzrál, ale slýchám v něm dál i tu mladickou lehkost a radost. Eva, Beroun


27. listopadu 2005 - Chodovská tvrz:
Vaši sólovou dráhu sleduji průběžně, i když ne soustavně. Do Chodovské tvze jsem zvyklá chodit na koncerty vážné hudby, ale musím říci, že mě čtvrteční večer příjemně překvapil. Vaše nové písničky mají mužnější polohu a ocenila jsem cit pro výraz, který při jejich zpěvu nacházíte. Ráda si Vás přijdu poslechnout znovu, až zase někdy zavítáte do našich končin. Líbil se mi i výběr hosta – básně pana Marhoula v sobě mají vtip i moudrost. Krásný adventní čas přeje Pavla z Jižního Města


25. listopadu 2005 - Chodovská tvrz:
Radku, moc Vám děkuji, za sebe a svoji maminku, za krásné pocity, které v nás vyvolalo Vaše včerejší vystoupení v Chodovské tvrzi. Jsem moc a moc ráda, že Vám to pořád tak krásně zpívá (vlivem okolností jsem za poslední 3 roky bohužel žádné Vaše vystoupení nenavštívila) a že Vám zůstalo stále to osobní kouzlo, které z Vás vyzařovalo již před těmi 35 lety (od Rangers přes období, kdy Vaše koncerty konferoval Tomáš Sláma, večer u Bílého koníčka, koncert ve Smíchovském kuturáku...). Takže ještě jednou děkuji a přeji Vám moc a moc všeho dobrého a ať z Vás hodně a hodně dlouho i nadále vyzařuje pohoda, noblesa, šarm a cit pro lyriku a poezii. Ještě jsem chtěla poděkovat Vašemu synovi, ve kterém Vám roste důstojný nástupce. Máte být opravdu na co hrdý. S úctou Marie (ta, které jste včera podepisoval letitý sešitek a obal od cédéčka)


25. listopadu 2005 - Sháním CD Srdce.
Mám velikánskou prosbu: Sháním pro svého manžela CD Radka Tomáška "Srdce". Moc by si ho přál, ale na těchto stránkách jsem se dočetla, že je vyprodané. Myslíte, že by se pro něj už opravdu žádné nenašlo? Pokud bych přece jenom měla štěstí, byla bych moc ráda! Děkuji předem a přeji Radkovi stále tak pěkné písničky jako doposud vždycky měl. Alena, Soběslav

Vašemu přání, respektive přání Vašeho manžela je ještě možné vyhovět, protože Radek "suší" pro nejnutnější případy poslední čtyři kousky. Jelikož se blíží Vánoce a Vaše snaha udělat radost je zjevná, usoudil Radek, že se jedná právě o tento případ. CD dostanete podle dohody v nejbližší době na dobírku.

25. listopadu 2005 - Chodovská tvrz:
Včera mě pozvala kamarádka, která je léta Vaší ctitelkou, na Váš koncert. Mám ráda písničky, které zpíváte, mám ráda i styl hudby, který hrajete, ale to, co mě včera zaujalo nejvíc, byl nádherný dialog mezi Vámi a Vaším synem. Pro mě byla koncertem láska a pohoda, která z Vás obou vycházela. Přeji Vám, ať tento krásný vztah mezi Vámi zůstane po celý život a ať Vám tu lásku a pohodu nic nenaruší. Máte nádherného syna. Oběma Vám děkuji za krásně prožitý včerejší večer. Jolana


24. listopadu 2005
Při Vašich písničkách (tedy na těch skoro úplně ohraných deskách, které mám) se vždycky tak trochu "vznáším" na nostalgických křídlech svého uprchlého mládí. Myslím, že mají co říct i dnešní generaci - na každého jednou dojde – fakt! - a při písničce o stárnoucích mužích jsem si včera při pobrukování melodie s Vámi musel - a nejen obrazně řečeno, zamáčknout slzu v oku. Moc zdravím z Kralup a posílám slíbené foto!!! Jiří


22. listopadu 2005 - Je možný návrat Rangers?
Milý Radku! Píši Vám poprvé a možná i naposledy. Stejně tak podotýkám, že v podstatě neočekávám odpověď a už vůbec ne na Internetu. Jen mne tak napadlo, zda v souvislosti s nedávnou tragickou událostí by nestálo za úvahu jakési "znovusemknutí" původních Rangers. Tedy alespoň Tomášek, Řihošek, Vančura a Veisser + kdokoliv další. Jistě, bez Milana a Tondy, případně bez Jarky Hadrabové to nebude úplně ono, ale pokud by se to podařilo a možná že by se daly oprášit i prastaré písničky z doby největších úspěchů skupiny. Ostatně si myslím, že nejlépe to šlapalo v období countryových počátků. A že mají jednotliví členové své aktivity? Co jim brání v nich nadále souběžně pokračovat? Stejně si nejsem jist, zda sólová činnost bývalých členů Rangers je lepší, než původní muzika skupiny. Ale to může být jen můj subjektivní názor. Omlouvám se za poněkud zmatený mail, ale jsem dlouholetým příznivcem Rangers a nikdy jsem se úplně nesmířil s tím, že jejich "sound" se od původního tak liší. Zdraví a hezký den přeje Stanislav

Milý Stanislave, děkuji za Váš upřímný a přátelský dopis a hned úvodem se omlouvám za trochu opožděnou odpověď. Mám dojem, že velmi dobře rozumím vašim pocitům, ostatně nesetkávám se s nimi zas tak zřídka. Z části se kryjí i s mým názorem a připomínají mi mé pocity z doby mého mládí, kdy oznámila rozpad jedna britská skupina, která byla tak milá mému srdci. Teprve později jsem pochopil, že jejich rozhodnutí bylo poctivé vzhledem k jejich vůli chovat se nadále pravdivě k početné obci svých fandů. Můj rozchod se zbytkem někdejších Rangers, tehdy už skutečně Plavců, měl důvody velmi nepodobné těm, které vedly k jejich pozdějším rozmíškám, nepřátelství a snad i soudům. V našem prostředí byly a jsou jistě netypické, proto málokomu pochopitelné.Tak uvedu ten další, obecně srozumitelnější důvod, proč mi myšlenka "reunion" nic neříká: fenomén Rangers spočíval v setkání velmi různých typů lidí, které ovšem přátelsky sjednocovalo nadšení ze stejného hudebního žánru, a pak i ve výsledné podobě našeho zvuku. Vokál byl charakteristický vyzrálým barytonem Tondy Hájka a vysokým světlým tenorem Honzy Vančury. Nic z toho už k dispozici není. Prostě, Rangers neexistují už dávno, ten čas uletěl, jestli dobře počítám, tak na vzdálenost více než třiceti světelných let. To jsou zhruba důvody, proč jsem nikdy neslyšel na pozvánky k různým "jubileím", ani na nabídky ke společným koncertům na druhém konci světa. Nerozumějte mi špatně, moc pro Rangers udělat nemohu. Také mi kdysi trvalo, než jsem pochopil, že žádná, ani sebeslavnější éra nemá happy end. V souvislosti s tragickou událostí posledních dnů si samozřejmě umím představit nějaké intimnější setkání, kde by se jen symbolicky připomněly některé názvuky té doby. Přál bych si, abyste mi porozuměl. Váš Radek Tomášek

28. října 2005:
Při Radkově červnovém koncertu v Chodovské tvrzi si po slosování vstupenek odnesl jeden pán krásnou knížečku s texty Radkových písniček. Je možné ji někde koupit? Romana

Knížky s Radkovými písňovými texty jsou originály - každá je jiná a pro Radka je svázal jeho dobrý známý, ing. Libor Michalák z Chebu, jehož koníčkem je tvorba originálních miniaturních knížek. Radkovy texty v této podobě si tedy (zatím) koupit nemůžete, ale pokud do Chodovské tvrze přijdete ve středu 24. listopadu, třeba si jeden originál odnesete tentokrát Vy.

13. října 2005:
Na svoje smutky znám už dlouho účinný lék - poslech Vašich písniček. Sednu si na balkon, zapálím cigaretu, pustím CD Srdce do sluchátek a nechám Váš hlas, aby mi opláchl dušičku od smogu, který se na ní usadil. Škoda, že hrajete většinou v Čechách a já už dlouho neměla možnost si Vás poslechnout naživo. Marika z Ostravy


nahoru
29. září 2005:
Milý Radku, obdivuji Vás už od svých 20 let a proto jsem si koupila Vaše CD Srdce. Chci poděkovat za nádherný zážitek, hlavně při poslechu písní "Stál jsem vedle" a "Pod šedou oblohou". Je to pro mne to nejhezčí, co jsem kdy slyšela, nádherná básnická zkratka doplněná nedostižnou harmonií a instrumentací. Takových písniček se za život moc neslyší ani nepovede. Studovala jsem hudbu na pedagogické fakultě, kde jsem přišla do styku převážně s hudbou takzvaně vážnou, ale celý život jsem spíše tíhla ke zhudebněné poesii, baladám, šansonům apod. Ještě jednou Vám, Radku, děkuji za to, že jste. Vaše vděčná posluchačka K.


17. září 2005 - Fotka z dovolené:
Dobrý den Radku, zasílám Vám fotografii z hradu Velhartice z 2. 8. 2005, kde jsem měla to potěšení se s Vámi vidět. Bylo to velice příjemné setkání, utvrdil jste mne i mého muže v tom, že jste moc milý a sympatický člověk. Přeji Vám pevné zdraví a hodně pěkných písniček. Se vzpomínkou Alena z Mladé Boleslavi


10. září 2005 - Balbínka:
Radku, chtěla jsem vám poděkovat za skvělý čtvrteční večer v Balbínce! Tak bezvadnou atmosféru jsem už dávno nezažila, určitě přijdeme zase! Moc se mi líbila písnička Kymácivý měsíc, Kovboj a lady... a mohla bych pokračovat. Doufám, že brzo vyjdou na cédéčku! Jitka a spol. z Nuslí


19. srpna 2005 - Vzkaz pro Vaška ze Slovenska:
Zpráva odeslaná na Vaši adresu se vrací, proto odpovídáme zde: Ani písničku, jejíž autory hledáte, Radek nezpíval, ale podle odezvy z pošty Vám můžeme říci, že písničku "Kdo ví, proč láska odchází..." zpíval se skupipou The Cardinals Petr Čáslavský, hudbu složil Sewerin Krajewski a text napsal R. Filip.
17. srpna 2005 - Málo mě znáš.
Na internetu je Radkovi připisována písnička Málo mě znáš. Mám pravdu, když si myslím, že ji nikdy nezpíval? Iva Ch.
Máte pravdu, tuhle písničku Radek v repertoáru nikdy neměl a ani netuší, jak mohlo k omylu dojít.

24. června 2005 - Chybí mi text Džínové lásky:
Hledala jsem v textech písničku Džínová láska, ale nenašla! Přitom zrovna tahle patří k Radkovým nejznámějším. Jiřina K.

Díky za připomínku, Džínovka už v seznamu je a brzo přibudou další texty.

6. června 2005 - CD Srdce:
Několik let opatruju a často přehrávám Vaše CD Cesta zpátky. Teď jsem se dozvěděla, že jste vydal ještě jedno album. Dalo by se nějak získat? Předem děkuji za odpověď, Jitka S.
Album "Srdce", na kterém je 24 nejznámějších Radkových hitů, vyšlo u BMG v r. 2000 a je rozebrané. CD už seženete těžko, pár posledních kazet je k dostání na koncertech. Jestli se Vám nechce čekat, až Radek zavítá do Vašeho města, můžete se mailem domluvit na jiném způsobu předání.

14. dubna 2005 - Konečně máte stránky!
Jsme s manželkou vaši dlouholetí posluchači, proto jsem rád, že konečně máte svoje aktualizované stránky a my se díky nim dozvíme, kde budete vystupovat. Chystáme se co nejdřív do Balbínky! PP, Praha


Dvojcédéčko z vrcholného období Rangers je živý záznam koncertu v Hradci Králové z r. 1971 s bonusy z koncertu v divadle E. F. Buriana z r. 1970 (vydal Supraphon) - Radek tu zpívá 500 mil.


Design: ViSt