Radek Tomášek

  
• Aktuality
• Simply The Four
• Radek a Radek
• Fotogalerie
• Z tisku
• Okénko pro hosty
• Texty
• Hudební životopis
• Éra Rangers
• Listárna
• Pro pořadatele

 

Kontakt pro pořadatele

radovan.tomasek@gmail.com

Zpěvák a kytarista Radek Tomášek
vystupuje v komorním recitálu, jehož dramaturgie odráží průběh zpěvákovy profesní kariéry i odkazy na hudební lásky. Radek Tomášek si získal jako muzikant jméno ve skupině Rangers-Plavci v době, kdy tato kapela byla na svém uměleckém vrcholu. Posluchačům ji připomene např. v písničkách Kingston Town, Prázdné nádraží, 500 mil aj. (ukázky najdete i na YouTube). Mezi nejúspěšnější hity z jeho vlastního repertoáru pak patří Žádná jiná, Boxer, Duhová kulička, Jižní vítr, Srdce, Dům na nároží, Pod šedou oblohou... K mnoha z nich složil hudbu nebo napsal text, jiné přejal od svých oblíbenců (José Feliciano, Jim Croce, John Denver). Posluchače pokaždé zaujme svižná série španělských melodií se strhujícími kytarovými sóly (Cikán, El Matador, María-Isabél) i novinky v pomalejším, bluesovém rytmu (Kymácivý měsíc, Krátký příběh) nebo naopak rychlejší Tulsa Time a Unavený muž. Na úspěchu pestrého komorního programu se podílejí i oba Radkovi spoluhráči: Nejčastěji je to František V. Zikmund (vynikající sólový kytarista Radkovy doprovodné skupiny Simply The Four), řidčeji Radek Tomášek jun. (jinak bubebník úspěšné skupiny Clou, /mj. 2x hudební ceny TV Óčko, dva Andělé/ a nově i známé skupiny Support Lesbiens, který má kvůli vlastní muzikantské dráze málo času s otcem vystupovat). V obou případech si muzikanti dokážou získat publikum všech věkových kategorií, které ocení nejen profesionální výkony, ale i příjemnou, pohodovou atmosféru vystoupení. (Ohlasy na koncerty najdete na v Listárně)


Recitál - Radek Tomášek a František V. Zikmund
(Radek jun.)

je vhodný pro komorní prostředí a technicky minimálně náročný. Pořadatel by měl zajistit 4 mikrofony (2x vocal, 2x akust. kytary)


Radek Tomášek vystupuje také se skupinou
SIMPLY THE FOUR
Program vychází z českého repertoáru Radka Tomáška a je doplněn sólový vokálními a instrumentálními výkony dalších členů (Luděk Koutný - zpěv, foukací harmonika; František Václav Zikmund - zpěv, el. kytara, Richard Tomíček - baskytara, Richard Bardon - bicí) a trvá cca 2 hod.

V případě, že pořadatel projeví zájem, je možno doplnit český repertoár o program, s nímž skupina vystupuje většinou v zahraničí, který je v angličtině (převážně moderní americká country music), jeho délka pak může být přinejmenším dvojnásobná a je velmi spolehlivě ověřen jak pro akce čistě poslechového charakteru tak pro taneční zábavy.

Tato kombinace je nejběžnější v klubech a "country salonech", kde většinou Radek Tomášek se skupinou účinkuje. Cena je vždy otázkou dohody.

Pořadatel by měl zajistit 4 mikrofony, 3 mikrofony vocal, 4 linky, ozvučení bicí soupravy.


Veškeré podmínky, včetně účasti na soukromých akcích, lze domluvit přímo s Radkem Tomáškem

Mail: radovan.tomasek@gmail.com

Od dubna 2008 se prodávalo dvojcédéčko z vrcholného období Rangers, živý záznam koncertu v Hradci Králové z r. 1971 s bonusy z koncertu v divadle E. F. Buriana z r. 1970 (vydal Supraphon) - Radek tu zpívá 500 mil.


Design: ViSt